W mojej poradni panuje prosta zasada, każdy jadłospis musi być indywidualnie dopasowany pod Pacjenta oraz jego potrzeby. Podjęcie się przez Pacjenta zmian związanych z zmianą diety to duże wyzwanie, które uda się tylko wtedy, kiedy cały plan żywieniowy będzie realny do wykonania, a jego posiłki będą zdrowem urozmaicone i będą spełniały normy i zalecenia zdrowego żywienia. Dzięki takiemu podejściu stosowanie diety będzie łatwe, a Pacjent będzie z przyjemnością stosował dietę. Najlepsza dieta jaka jest to ta którą Pacjent jest w stanie realizować, a moim zadaniem jest mu w tym pomóc.

Na co więc zwracam uwagę komponując dietę dla Pacjenta?

  • Twoje preferencje żywieniowe oraz upodobania kulinarne. Jakie produkty lubisz i te których nie chce mieć w swojej diecie, gdzie najczęściej robisz zakupy i jakie masz przyzwyczajenia żywieniowe. Aby poznać te informacje dokonuję analizy Twojego dotychczasowego jadłospisu oraz przeprowadzam dokładny wywiad żywieniowy.
  • Biorę pod uwagę Twój stan zdrowia. Uwzględniam historię przebytych chorób, obecnie występujące dolegliwości, analizuję wyniki badań oraz symptomy które pojawiają się na co dzień względem zdrowia czy samopoczucia. Stan zdrowia wpływa na to jakie decyzję będę podejmował przy tworzeniu jadłospisu, aby jak najlepiej wspomóc poprawę zdrowia i wyniki badań oraz aby stworzona dieta wspierała samopoczucie i nastrój u Pacjenta.
  • OPINIE PACJENTÓW
  • Indywidualne możliwości czasowe. Nie każdy ma chęć przesiadywania wiele godzin w kuchni, do tego może dochodzić kwestia dużej ilości pracy, wychowywanie dzieci, prace zmianowe, praca w trasie i wiele innych.Staram się uwzględnić tak potrzeby pacjenta, by już przygotowywanie posiłków było czynnością lubianą i wspomagającą wytrwanie na diecie. Jeżeli lubisz gotować i poznawać nowe smaki to na pewno postaram się zaskoczyć Cię ciekawymi propozycjami.
  • UMÓW WIZYTĘ

Dzięki takiemu podejściu do tworzenia programu żywieniowego, Pacjenci otrzymują stworzoną idealnie pod nich dietę, która będzie naturalna w realizacja, bez poczucia że się jest "na diecie".