Prawidłowo przebiegający proces odchudzania wymaga czasu i Naszej cierpliwości. Z jednej strony kluczowe jest skupienie się na wykształceniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowej relacji z jedzeniem, tak aby podjęte działania zostały z Nami na długie lata.

Niejednokrotnie decyzję o odchudzaniu podejmujemy pod wpływem impulsu, np. zacznę od poniedziałku, od początku miesiąca lub od stycznia, jako postanowienie noworoczne. Niestety takie podejście ma też ten minus, że często zapominamy, że jesteśmy tylko ludźmi i Nasz zapas motywacji nie zawsze będzie wysoki. Musimy uczyć się funkcjonować z dietą na co dzień i wprowadzać odpowiednie protokoły mające wspomagać Nas w gorsze dni, czy nawet okresy w Naszym życiu.

Brak cierpliwości oraz złe podejście do procesu odchudzania często pcha Nas ku drastycznym i szkodliwym dla Naszego zdrowia rozwiązaniom, takim jak diety głodówkowe, diety sokowe i wielu innym „cudownym” rozwiązaniom, które mogą Nam zaszkodzić, a równocześnie prowadzić do tzw. Efektu jo-jo.

Podejmując decyzję na temat zmiany diety i zadbaniu o swoje własne zdrowie lub zdrowie najbliższych, warto poważnie podejść do tematu, aby w przyszłości nie próbować kilkunastu kolejnych diet, które mogą prowadzić Nas do pogorszenia stanu zdrowia i które zamiast skutecznie Nam pomagać będą sprzyjały zwiększaniu się Naszej wagi.

Współpracując z pacjentami zawsze kładę nacisk na dobro pacjenta oraz na to by wyniósł z gabinetu jak najwięcej wiedzy oraz wsparcia. Wytworzenie oraz pielęgnowanie prawidłowych nawyków żywieniowych to jedna z najlepszych decyzji i inwestycji jakie możemy dla siebie zrobić.